DP4R60E60B5 Crydom
  • Part Number: DP4R60E60B5
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Contactor; PM DC H Bridge W/BRK 48V 60A 32V CNT
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DP4R60E60B5 Crydom
    DP4R60E60B5 Crydom
    DP4R60E60B5 is manufactured by Crydom and is categorized in the Contactors category. DP4R60E60B5 is described as Contactor; PM DC H Bridge W/BRK 48V 60A 32V CNT. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Crydom
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    B B Battery
  • Description
    ADAPTER 0.187 TO 0.250 TERMINAL
    View
  • Manufacturer Name
    B B Battery
  • Description
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    View
    Memory Protection Devices
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    Memory Protection Devices
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM