DP4R60E60B Crydom
  • Part Number: DP4R60E60B
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Contactor; PM DC H Bridge W/BRK 48V 60A 32V CNT
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DP4R60E60B Crydom
    DP4R60E60B Crydom
    DP4R60E60B is manufactured by Crydom and is categorized in the Contactors category. DP4R60E60B is described as Contactor; PM DC H Bridge W/BRK 48V 60A 32V CNT. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.