DP4R60D40B5 Crydom
  • Part Number: DP4R60D40B5
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Contactor; PM DC H Bridge W/BRK 48V 40A 15V CNT
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DP4R60D40B5 Crydom
    DP4R60D40B5 Crydom
    DP4R60D40B5 is manufactured by Crydom and is categorized in the Contactors category. DP4R60D40B5 is described as Contactor; PM DC H Bridge W/BRK 48V 40A 15V CNT. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Crydom
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR GRN
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    ZA1030-1.3MM DC PLUG R/A 400MM
    View
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO M CIG 16AWG .46M
    12V AUTO PLUG STD EURO CE
    PLUG AUTO PWR GRAY W/LED IND
    PLUG 12V AUTO EURO CE
    PLUG 12V AUTO MINI FUSE CE
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 13
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO F CIG 16AWG .46M
    SOCKET 12V AUTO SAFETY CAP MNT