DP4R60D40B Crydom
  • Part Number: DP4R60D40B
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Contactor; PM DC H Bridge W/BRK 48V 40A 15V CNT
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DP4R60D40B Crydom
    DP4R60D40B Crydom
    DP4R60D40B is manufactured by Crydom and is categorized in the Contactors category. DP4R60D40B is described as Contactor; PM DC H Bridge W/BRK 48V 40A 15V CNT. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Crydom
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    View
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    ELECTRONIC BOARD BASE
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM