CMD60110-10 Crydom
  • Part Number: CMD60110-10
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Product Description: Solid State Relay, 110A, 575VAC, 4-32VDC Control, 48-660VAC Load, Instant On, Touchsafe
  • Category: Solid State Relays
  • Status:
  • More about CMD60110-10 Crydom
    CMD60110-10 Crydom
    CMD60110-10 is manufactured by Crydom and is categorized in the Solid State Relays category. CMD60110-10 is described as Product Description: Solid State Relay, 110A, 575VAC, 4-32VDC Control, 48-660VAC Load, Instant On, Touchsafe . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Crydom
    ---> Solid State Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Solid State Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK EIA W/BACKPLN 8POS