XREROY-L1-R250-00901 Cree
  • Part Number: XREROY-L1-R250-00901
  • Manufacturer Name: Cree
  • Description: LED XRE 465NM ROY BLUE 350MA SMD
  • Category: General LEDs
  • Status:
  • More about XREROY-L1-R250-00901 Cree
    XREROY-L1-R250-00901 Cree
    XREROY-L1-R250-00901 is manufactured by Cree and is categorized in the General LEDs category. XREROY-L1-R250-00901 is described as LED XRE 465NM ROY BLUE 350MA SMD. Perfect Parts is a supplier of LEDs and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Cree
    ---> General LEDs from all manufacturers
    ---> LEDs by sub category
  • More About  General LEDs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATT CHRG NIMH 2.8V 500MA W/4-AA
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY CHARGER
    View
    Dfrobot
    LITHIUM BATTERY CHARGER
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Tiny Circuits
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V