CT10-1540-G1 Coto
  • Part Number: CT10-1540-G1
  • Manufacturer Name: Coto
  • Description: SWITCH REED SPST-NO 500MA 140V
  • Category: Reed Switches
  • Status:
  • Available: 216,978
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CT10-1540-G1 Coto
    CT10-1540-G1 Coto
    CT10-1540-G1 is manufactured by Coto and is categorized in the Reed Switches category. CT10-1540-G1 is described as SWITCH REED SPST-NO 500MA 140V. Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Coto
    ---> Reed Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Reed Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Tiny Circuits
  • Description
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    View
  • Manufacturer Name
    Bel Power Solutions
  • Description
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    View
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 0.8 AMP
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 2 AMP
    Assmann
    UNIVERSAL LAPTOP CAR CHARGER
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 10000MAH - 2
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT