SFT44T55-7.5J391E-0DU Cornell Dubilier
  • More about SFT44T55-7.5J391E-0DU Cornell Dubilier
    SFT44T55-7.5J391E-0DU is manufactured by Cornell Dubilier and is categorized in the Film Capacitors category. SFT44T55-7.5J391E-0DU is described as CAP FILM 55UF 5% 440VAC QC TERM. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    View
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE