SFT44T50-5J391E-00DU Cornell Dubilier
  • More about SFT44T50-5J391E-00DU Cornell Dubilier
    SFT44T50-5J391E-00DU is manufactured by Cornell Dubilier and is categorized in the Film Capacitors category. SFT44T50-5J391E-00DU is described as CAP FILM 50UF 5% 440VAC QC TERM. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    CORDGRIP NEMA4 .492"
    View
  • Manufacturer Name
    Davies Molding
  • Description
    CABLE GLAND IP67 22.0-32.0MM
    View
    Cinch Connectivity
    MODICE RIGHT SPRING PLATE
    Cinch Connectivity
    MODICE LEFT SPRING PLATE
    Amphenol Ltw
    BREATHABLE VENT
    Davies Molding
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    Serpac
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK