SFT44T40-5J291E-00DU Cornell Dubilier
  • More about SFT44T40-5J291E-00DU Cornell Dubilier
    SFT44T40-5J291E-00DU is manufactured by Cornell Dubilier and is categorized in the Film Capacitors category. SFT44T40-5J291E-00DU is described as CAP FILM 40UF 5% 440VAC QC TERM. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Cornell Dubilier
    ---> Film Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Film Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM