C48-10R12Y12P8-402 Cinch Connectivity
  • More about C48-10R12Y12P8-402 Cinch Connectivity
    C48-10R12Y12P8-402 is manufactured by Cinch Connectivity and is categorized in the Circular Connectors category. C48-10R12Y12P8-402 is described as CONN RCPT MALE 12POS GOLD CRIMP. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Cinch Connectivity
    ---> Circular Connectors from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connectors
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM