C48-00R12Y12S-402 Cinch Connectivity
  • More about C48-00R12Y12S-402 Cinch Connectivity
    C48-00R12Y12S-402 is manufactured by Cinch Connectivity and is categorized in the Circular Connectors category. C48-00R12Y12S-402 is described as CONN RCPT FMALE 12POS GOLD CRIMP. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Cinch Connectivity
    ---> Circular Connectors from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connectors
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    View
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"