RZ3A40A55 Carlo Gavazzi
  • Part Number: RZ3A40A55
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: Solid State Relay Screw Panel Mount, Zero, 55 A, 50 V dc, 275 V ac
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RZ3A40A55 Carlo Gavazzi
    RZ3A40A55 Carlo Gavazzi
    RZ3A40A55 is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RZ3A40A55 is described as Solid State Relay Screw Panel Mount, Zero, 55 A, 50 V dc, 275 V ac. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Carlo Gavazzi
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    KIT HINGED PANEL BRACKET
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    2 PCS/SET PAINTED BLACK MOUNTING
    View
    Hammond
    BELT/POCKET CLIP HANDHELD BLACK
    Keystone Electronics
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    Phoenix Contact
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"