RN1A23A25 Carlo Gavazzi
  • Part Number: RN1A23A25
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: Product Description: Solid State Relay, 1-P, 25A, 230VAC, 24-230VAC/DC Control, 24-265VAC Load Zero Crossing, Integral Heatsink
  • Category: Solid State Relays
  • Status:
  • More about RN1A23A25 Carlo Gavazzi
    RN1A23A25 Carlo Gavazzi
    RN1A23A25 is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Solid State Relays category. RN1A23A25 is described as Product Description: Solid State Relay, 1-P, 25A, 230VAC, 24-230VAC/DC Control, 24-265VAC Load Zero Crossing, Integral Heatsink . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Carlo Gavazzi
    ---> Solid State Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Solid State Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    KIT HINGED PANEL BRACKET
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    2 PCS/SET PAINTED BLACK MOUNTING
    View
    Hammond
    BELT/POCKET CLIP HANDHELD BLACK
    Keystone Electronics
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    Phoenix Contact
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"