RGS1S60D20GKEP Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGS1S60D20GKEP
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: 1P-SSR-DC IN-ZC 600V 20A SNS 1200VP-E-CLP IN
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGS1S60D20GKEP Carlo Gavazzi
    RGS1S60D20GKEP Carlo Gavazzi
    RGS1S60D20GKEP is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGS1S60D20GKEP is described as 1P-SSR-DC IN-ZC 600V 20A SNS 1200VP-E-CLP IN. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Carlo Gavazzi
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATT FOR AAA & AAAA SMD
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATT SGL AAAA/AAA/N
    View
    CONTACT BATTERY SGL A/AA
    BATTERY CONT NEG SIDE AAA PCB
    CONTACT BATT W/TAB NEG AAA/AAAA
    CONTACT BATT W/TAB NEG SPRG A/AA
    Linx Tech
    RETAINER BATT CR2025/2032 PC PIN
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN