RGS1B60D30KGU Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGS1B60D30KGU
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: 1P-SSR-DC IN-IO 600V 30A 1200VP-U-SRW IN
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGS1B60D30KGU Carlo Gavazzi
    RGS1B60D30KGU Carlo Gavazzi
    RGS1B60D30KGU is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGS1B60D30KGU is described as 1P-SSR-DC IN-IO 600V 30A 1200VP-U-SRW IN. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Carlo Gavazzi
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"