RGS1B60D20KGU Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGS1B60D20KGU
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: 1P-SSR-DC IN-IO 600V 20A 1200VP-U-SRW IN
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGS1B60D20KGU Carlo Gavazzi
    RGS1B60D20KGU Carlo Gavazzi
    RGS1B60D20KGU is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGS1B60D20KGU is described as 1P-SSR-DC IN-IO 600V 20A 1200VP-U-SRW IN. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Carlo Gavazzi
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO DIN SOCKET
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO PLUG
    View
    AUTO DIN SOCKET
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG