RGS1A60D50MKE Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGS1A60D50MKE
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: 1P-SSR-DC IN-ZC 600V 50A 1200VP-E-SPR IN
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGS1A60D50MKE Carlo Gavazzi
    RGS1A60D50MKE Carlo Gavazzi
    RGS1A60D50MKE is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGS1A60D50MKE is described as 1P-SSR-DC IN-ZC 600V 50A 1200VP-E-SPR IN. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP LT
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    REAR HORIZ RL 84HP LT INDRCT MNT
    View
    TEST SOCKET 2MM SHORT
    PMC MEZZANINE BOARD SPACER
    Vector
    T-STRUT 20.85"X1" FOR CARD RACK
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT
    THREADED INSERT M2.5 84HP
    PMC MEZZANINE COVER
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY