RGS1A60D50MGEHT Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGS1A60D50MGEHT
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: 1P-SSR-DC IN-ZC 600V 50A 1200VP-E-SPR IN TH PAD
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGS1A60D50MGEHT Carlo Gavazzi
    RGS1A60D50MGEHT Carlo Gavazzi
    RGS1A60D50MGEHT is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGS1A60D50MGEHT is described as 1P-SSR-DC IN-ZC 600V 50A 1200VP-E-SPR IN TH PAD. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    View
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED