RGS1A60D50KGE Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGS1A60D50KGE
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: 1P-SSR-DC IN-ZC 600V 50A 1200VP-E-SRW IN
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGS1A60D50KGE Carlo Gavazzi
    RGS1A60D50KGE Carlo Gavazzi
    RGS1A60D50KGE is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGS1A60D50KGE is described as 1P-SSR-DC IN-ZC 600V 50A 1200VP-E-SRW IN. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    View
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    STANDOFF W/POST
    View
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    Schroff
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    GASKET 6.876 X 4.876"