RGS1A60A25MKE Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGS1A60A25MKE
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: 1P-SSR-AC IN-ZC 600V 25A 1200VP-E-SPR IN
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGS1A60A25MKE Carlo Gavazzi
    RGS1A60A25MKE Carlo Gavazzi
    RGS1A60A25MKE is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGS1A60A25MKE is described as 1P-SSR-AC IN-ZC 600V 25A 1200VP-E-SPR IN. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    RETAINING COVER BLACK
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    WASHER POLARIZING INSULATED BLK
    View
    Littelfuse
    SWITCH MASTER TR DUAL
    Carling Tech
    SWITCH BATTERY POWER DISCONNECT
    Keystone Electronics
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    Memory Protection Devices
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP
    COVER BATTERY HOLDER
    B B Battery
    ADAPTER 0.187 TO 0.250 TERMINAL
    B B Battery
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM