RGS1A60A20KGU Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGS1A60A20KGU
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: 1P-SSR-AC IN-ZC 600V 20A 1200VP-U-SRW IN
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGS1A60A20KGU Carlo Gavazzi
    RGS1A60A20KGU Carlo Gavazzi
    RGS1A60A20KGU is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGS1A60A20KGU is described as 1P-SSR-AC IN-ZC 600V 20A 1200VP-U-SRW IN. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    NON-SKID FEET BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    View
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"
    Bud Industries
    KIT HINGED PANEL BRACKET
    Bud Industries
    2 PCS/SET PAINTED BLACK MOUNTING
    Hammond
    BELT/POCKET CLIP HANDHELD BLACK
    Keystone Electronics
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    Phoenix Contact
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"