RGS1A23D50MKE Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGS1A23D50MKE
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: 1P-SSR-DC IN-ZC 230V 50A 800VP-E-SPR IN
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGS1A23D50MKE Carlo Gavazzi
    RGS1A23D50MKE Carlo Gavazzi
    RGS1A23D50MKE is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGS1A23D50MKE is described as 1P-SSR-DC IN-ZC 230V 50A 800VP-E-SPR IN. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    View
  • Manufacturer Name
    C &k Components
  • Description
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK
    View
    Serpac
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    Schroff
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    Serpac
    GASKET 6.876 X 4.876"
    BATTERY CONTACT
    NON-SKID FEET BLK
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"