RGH1A60D40KGE Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGH1A60D40KGE
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: Contactor, Solid State, 600VAC, 40A, 1-Phase, Panel Mount, RGH Series
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGH1A60D40KGE Carlo Gavazzi
    RGH1A60D40KGE Carlo Gavazzi
    RGH1A60D40KGE is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGH1A60D40KGE is described as Contactor, Solid State, 600VAC, 40A, 1-Phase, Panel Mount, RGH Series. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 7.2AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 2.2AH
    View
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 20W
    BATTERY LEAD ACID 12V 1.3AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 3.4AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH