RGH1A60A60KGE Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGH1A60A60KGE
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: Contactor, Solid State, SSC, 1 Phase, AC IN-ZC, 600V, 60A, 1600V
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGH1A60A60KGE Carlo Gavazzi
    RGH1A60A60KGE Carlo Gavazzi
    RGH1A60A60KGE is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGH1A60A60KGE is described as Contactor, Solid State, SSC, 1 Phase, AC IN-ZC, 600V, 60A, 1600V. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    DIN RAIL ADAPTER
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    View
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"