RGC3P60I20C16DM Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC3P60I20C16DM
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: 3P -SSC I IN - 16FC 600V 3x20A 1200VP-MNTR
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC3P60I20C16DM Carlo Gavazzi
    RGC3P60I20C16DM Carlo Gavazzi
    RGC3P60I20C16DM is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC3P60I20C16DM is described as 3P -SSC I IN - 16FC 600V 3x20A 1200VP-MNTR. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Carlo Gavazzi
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 7.2AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 2.2AH
    View
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 20W
    BATTERY LEAD ACID 12V 1.3AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 3.4AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH