RGC3A60D30KGE Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC3A60D30KGE
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: Contactor, Solid State, 3 Phase, 3 x 30A, 5-32VDC Control, 42-660VAC Line
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC3A60D30KGE Carlo Gavazzi
    RGC3A60D30KGE Carlo Gavazzi
    RGC3A60D30KGE is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC3A60D30KGE is described as Contactor, Solid State, 3 Phase, 3 x 30A, 5-32VDC Control, 42-660VAC Line. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD MOUNT 4" WIDTH
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH