RGC3A60A20KKE Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC3A60A20KKE
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: Contactor, Solid State, 3 Phase, 3 x 20A, 20-275VAC Control, 42-660VAC Line
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC3A60A20KKE Carlo Gavazzi
    RGC3A60A20KKE Carlo Gavazzi
    RGC3A60A20KKE is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC3A60A20KKE is described as Contactor, Solid State, 3 Phase, 3 x 20A, 20-275VAC Control, 42-660VAC Line. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Carlo Gavazzi
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    View
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE