RGC2A60D40KGE Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC2A60D40KGE
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: Contactor, Solid State, 2 Phase, 2 x 40A, 5-32VDC Control, 42-660VAC Line
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC2A60D40KGE Carlo Gavazzi
    RGC2A60D40KGE Carlo Gavazzi
    RGC2A60D40KGE is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC2A60D40KGE is described as Contactor, Solid State, 2 Phase, 2 x 40A, 5-32VDC Control, 42-660VAC Line. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    View
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A