RGC2A60A75GGEAF Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC2A60A75GGEAF
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: Contactor, Solid State, 2 Phase, 2 x 75A, 20-275VAC Control, 42-660VAC Line
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC2A60A75GGEAF Carlo Gavazzi
    RGC2A60A75GGEAF Carlo Gavazzi
    RGC2A60A75GGEAF is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC2A60A75GGEAF is described as Contactor, Solid State, 2 Phase, 2 x 75A, 20-275VAC Control, 42-660VAC Line. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Carlo Gavazzi
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Manufacturer Name
    Tiny Circuits
  • Description
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    View
  • Manufacturer Name
    Bel Power Solutions
  • Description
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    View
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 0.8 AMP
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 2 AMP
    Assmann
    UNIVERSAL LAPTOP CAR CHARGER
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 10000MAH - 2
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT