RGC1S60D20GKEP Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC1S60D20GKEP
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: Solid State Contactor, SSC, 1 Pole, DC IN-ZC 600V 20A SNS 1
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC1S60D20GKEP Carlo Gavazzi
    RGC1S60D20GKEP Carlo Gavazzi
    RGC1S60D20GKEP is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC1S60D20GKEP is described as Solid State Contactor, SSC, 1 Pole, DC IN-ZC 600V 20A SNS 1. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Carlo Gavazzi
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK KIT 6UX19X15.75 SNAPIN
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 275MM
    View
    Schroff
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 235MM
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 355MM
    Vector
    CARD RACK EIA 19X8.75X12 PLASTIC
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM