RGC1P48AA42E Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC1P48AA42E
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: Contactor, Relay, Solid State, SSC, 1 Phase, 480V, 43A, 1200V, PS, Box, 4-20mADC
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC1P48AA42E Carlo Gavazzi
    RGC1P48AA42E Carlo Gavazzi
    RGC1P48AA42E is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC1P48AA42E is described as Contactor, Relay, Solid State, SSC, 1 Phase, 480V, 43A, 1200V, PS, Box, 4-20mADC. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Carlo Gavazzi
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD PULL NATURAL
    View
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    Schroff
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"