RGC1FS60D40GGE Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC1FS60D40GGE
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: Contactor, Solid State Relay, 1 Pole, Fuse, 600VAC, 4.5-32VDC Control, 40A
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC1FS60D40GGE Carlo Gavazzi
    RGC1FS60D40GGE Carlo Gavazzi
    RGC1FS60D40GGE is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC1FS60D40GGE is described as Contactor, Solid State Relay, 1 Pole, Fuse, 600VAC, 4.5-32VDC Control, 40A. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 10.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V C SIZE ALKALINE