RGC1FA23D40GGE Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC1FA23D40GGE
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: 1P-SSC-DC IN-ZC 230V 40A 1200VP-E-CLP IN WITH FUSE
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC1FA23D40GGE Carlo Gavazzi
    RGC1FA23D40GGE Carlo Gavazzi
    RGC1FA23D40GGE is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC1FA23D40GGE is described as 1P-SSC-DC IN-ZC 230V 40A 1200VP-E-CLP IN WITH FUSE. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POWER SUPPLY CODING KEY
    View
    Schroff
    LED 3.2 GREEN
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT