RGC1FA23D20GGE Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC1FA23D20GGE
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: Contactor, Solid State Relay, 1 Pole, Fuse, 230VAC, 3-32VDC Control, 20A
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC1FA23D20GGE Carlo Gavazzi
    RGC1FA23D20GGE Carlo Gavazzi
    RGC1FA23D20GGE is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC1FA23D20GGE is described as Contactor, Solid State Relay, 1 Pole, Fuse, 230VAC, 3-32VDC Control, 20A. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Carlo Gavazzi
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    View
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"