RGC1D1000D15KKE Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC1D1000D15KKE
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: 1P-SSC-DC IN-DC 1000V 15A 1200VP-E-SRW IN
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC1D1000D15KKE Carlo Gavazzi
    RGC1D1000D15KKE Carlo Gavazzi
    RGC1D1000D15KKE is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC1D1000D15KKE is described as 1P-SSC-DC IN-DC 1000V 15A 1200VP-E-SRW IN. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Carlo Gavazzi
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    HANDLE TYPE I 4HP BLACK
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE VME KEY FORM 1 BOTTM BLK
    View
    Schroff
    HANDLE VME KEY FORM 1 TOP BLK
    Calmark - Birtcher
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    Calmark - Birtcher
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    HANDLE 10HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT