RGC1B60D60KGU Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC1B60D60KGU
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: 1P-SSC-DC IN-IO 600V 60A 1200VP-U-SRW IN
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC1B60D60KGU Carlo Gavazzi
    RGC1B60D60KGU Carlo Gavazzi
    RGC1B60D60KGU is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC1B60D60KGU is described as 1P-SSC-DC IN-IO 600V 60A 1200VP-U-SRW IN. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    COVER RETAINING FOR 1029 HOLDER
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CAP SOCKET CIGARETTE RUBBER BK
    View
    Memory Protection Devices
    BATTERY RETAINING STRAP
    Keystone Electronics
    COVER BATTERY RETAINING FOR 108
    COVER BATTERY FOR BC2/3AE HOLDER
    COVR SNAP DRAGON LOCKING
    CAP BATTERY PROTECTIVE BLACK
    BATTERY INSULATOR
    COVER SNAP DRAGON LOCKING
    INSULATOR FOR LARGE C&D BATTERY
    COIN CELL INSULATOR MADE IN USA
    Cui
    SPEAKER 4OHM 2W TOP PORT 102DB