RGC1B60D40KGU Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC1B60D40KGU
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: 1P-SSC-AC IN-IO 600V 40A 1200VP-U-SRW IN
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC1B60D40KGU Carlo Gavazzi
    RGC1B60D40KGU Carlo Gavazzi
    RGC1B60D40KGU is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC1B60D40KGU is described as 1P-SSC-AC IN-IO 600V 40A 1200VP-U-SRW IN. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    View
    Schroff
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"