RGC1B60D40KGE Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC1B60D40KGE
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: 1P-SSC-DC IN-IO 600V 40A 1200VP-E-SRW IN
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC1B60D40KGE Carlo Gavazzi
    RGC1B60D40KGE Carlo Gavazzi
    RGC1B60D40KGE is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC1B60D40KGE is described as 1P-SSC-DC IN-IO 600V 40A 1200VP-E-SRW IN. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Mallory Sonalert
  • Description
    REPLACEMENT PLASTIC NUT SC & SCE
    View
  • Manufacturer Name
    Te Connectivity | Amp Connectors
  • Description
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK