RGC1B60D25KGU Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC1B60D25KGU
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: 1P-SSC-DC IN-IO 600V 25A 1200VP-U-SRW IN
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC1B60D25KGU Carlo Gavazzi
    RGC1B60D25KGU Carlo Gavazzi
    RGC1B60D25KGU is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC1B60D25KGU is described as 1P-SSC-DC IN-IO 600V 25A 1200VP-U-SRW IN. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Carlo Gavazzi
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE