RGC1B60D15KGU Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC1B60D15KGU
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: 1P-SSC-DC IN-IO 600V 20A 1200VP-U-SRW IN
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC1B60D15KGU Carlo Gavazzi
    RGC1B60D15KGU Carlo Gavazzi
    RGC1B60D15KGU is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC1B60D15KGU is described as 1P-SSC-DC IN-IO 600V 20A 1200VP-U-SRW IN. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Carlo Gavazzi
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bel Power Solutions
  • Description
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    View
  • Manufacturer Name
    Bel Power Solutions
  • Description
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V
    View
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 0.8 AMP
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 2 AMP
    Assmann
    UNIVERSAL LAPTOP CAR CHARGER
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 10000MAH - 2
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 0.8 AMP
    Ixys
    SOLAR PAD BLACK
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 125W 24V