RGC1A60D90GGUP Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC1A60D90GGUP
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: 1P-SSC-DC IN-ZC 600V 90A 1200VP-U-CLP IN-OTP
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC1A60D90GGUP Carlo Gavazzi
    RGC1A60D90GGUP Carlo Gavazzi
    RGC1A60D90GGUP is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC1A60D90GGUP is described as 1P-SSC-DC IN-ZC 600V 90A 1200VP-U-CLP IN-OTP. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    View
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"