RGC1A60D60KGE Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC1A60D60KGE
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: Contactor, Solid State, ZC, 60A, 600VACOutput, AC/DC Control, Screw/ Box Clamp
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC1A60D60KGE Carlo Gavazzi
    RGC1A60D60KGE Carlo Gavazzi
    RGC1A60D60KGE is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC1A60D60KGE is described as Contactor, Solid State, ZC, 60A, 600VACOutput, AC/DC Control, Screw/ Box Clamp. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    View
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK
    CARD GUIDE PRESS 3X0.078" BLK
    CARD GUIDE PRESS 2X0.078" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT LATCHED
    CARD GUIDE NAR 6.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE NAR 4.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE SNAP 6LX.075"SW NAT
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"