RGC1A60D60GGEP Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC1A60D60GGEP
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: 1P-SSC-DC IN-ZC 600V 60A 1200VP-E-CLP IN-OTP
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC1A60D60GGEP Carlo Gavazzi
    RGC1A60D60GGEP Carlo Gavazzi
    RGC1A60D60GGEP is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC1A60D60GGEP is described as 1P-SSC-DC IN-ZC 600V 60A 1200VP-E-CLP IN-OTP. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Linx Tech
  • Description
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    View
  • Manufacturer Name
    Harwin
  • Description
    HOLDER BATT COIN 12.5X2.5MM SMD
    View
    Memory Protection Devices
    SPRING CONTACT HEAVY DUTY AA
    Memory Protection Devices
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    BATTERY CLIP
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM