RGC1A60D40MGE Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC1A60D40MGE
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: 1P-SSC-DC IN-ZC 600V 40A 1200VP-E-SPR IN
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC1A60D40MGE Carlo Gavazzi
    RGC1A60D40MGE Carlo Gavazzi
    RGC1A60D40MGE is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC1A60D40MGE is described as 1P-SSC-DC IN-ZC 600V 40A 1200VP-E-SPR IN. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Tdk
  • Description
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V TH
    View
  • Manufacturer Name
    Soberton
  • Description
    AUDIO MAGNETIC XDCR 4-6V TH
    View
    Pui Audio
    AUDIO MAGNETIC XDCR 3-7V TH
    Tdk
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V TH
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V TH
    Mallory Sonalert
    REPLACEMENT NEMA GASKET FOR ZA &
    Mallory Sonalert
    WASHER COMPRESSION SNP SERIES
    Knowles
    WAX PROTECTION
    Knowles
    EMC
    ACCESSORY; METAL "L" BRACKET; FO
    REPLACEMENT PLASTIC NUT SC & SCE
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK