RGC1A60D40GGEP Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC1A60D40GGEP
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: 1P-SSC-DC IN-ZC 600V 40A 1200VP-E-CLP IN-OTP
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC1A60D40GGEP Carlo Gavazzi
    RGC1A60D40GGEP Carlo Gavazzi
    RGC1A60D40GGEP is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC1A60D40GGEP is described as 1P-SSC-DC IN-ZC 600V 40A 1200VP-E-CLP IN-OTP. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE