RGC1A60D25KKE Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC1A60D25KKE
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: Contactor, Solid State, Relay, 1 Phase, DC IN-ZC, 600V, 25A, 1200V
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC1A60D25KKE Carlo Gavazzi
    RGC1A60D25KKE Carlo Gavazzi
    RGC1A60D25KKE is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC1A60D25KKE is described as Contactor, Solid State, Relay, 1 Phase, DC IN-ZC, 600V, 25A, 1200V. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    View
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH