RGC1A60D20KKE Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC1A60D20KKE
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: SPST Solid State Relay Screw Screw Mount, Zero Crossing, 20 A, 32 V dc
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC1A60D20KKE Carlo Gavazzi
    RGC1A60D20KKE Carlo Gavazzi
    RGC1A60D20KKE is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC1A60D20KKE is described as SPST Solid State Relay Screw Screw Mount, Zero Crossing, 20 A, 32 V dc. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    View
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A