RGC1A60A60GGEP Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC1A60A60GGEP
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: 1P-SSC-AC IN-ZC 600V 60A 1200VP-E-CLP IN-OTP
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC1A60A60GGEP Carlo Gavazzi
    RGC1A60A60GGEP Carlo Gavazzi
    RGC1A60A60GGEP is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC1A60A60GGEP is described as 1P-SSC-AC IN-ZC 600V 60A 1200VP-E-CLP IN-OTP. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Te Connectivity | Amp Connectors
  • Description
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK