RGC1A60A40KGE Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC1A60A40KGE
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: 1P-SSC-AC IN-ZC 600V 40A 1200VP-E-SRW IN
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC1A60A40KGE Carlo Gavazzi
    RGC1A60A40KGE Carlo Gavazzi
    RGC1A60A40KGE is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC1A60A40KGE is described as 1P-SSC-AC IN-ZC 600V 40A 1200VP-E-SRW IN. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Carlo Gavazzi
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    REAR HORIZ RL 84HP LT INDRCT MNT
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    TEST SOCKET 2MM SHORT
    View
    PMC MEZZANINE BOARD SPACER
    Vector
    T-STRUT 20.85"X1" FOR CARD RACK
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT
    THREADED INSERT M2.5 84HP
    PMC MEZZANINE COVER
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM